Samtec Inc. MW-02-03-G-D-120-065-TR
- Manufacturer
- Samtec Inc.
- Model Name
- MW-02-03-G-D-120-065-TR
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CONN HDR 4POS 0.039 STACK SMD
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 975
Product Attributes
- Mfr
Samtec Inc.
- Series
Flex Stack, MW
- Package
Tape & Reel (TR)
- Product Status
Active
- Number of Positions
4
- Pitch
0.039" (1.00mm)
- Number of Rows
2
- Row Spacing
0.039" (1.00mm)
- Length - Overall Pin
0.185" (4.699mm)
- Length - Post (Mating)
0.065" (1.651mm)
- Length - Stack Height
0.120" (3.048mm)