Samsung Semiconductor, Inc. SI-B8U112250WW
- Manufacturer
- Samsung Semiconductor, Inc.
- Model Name
- SI-B8U112250WW
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- LED MOD FINGER-SQ30B RECT 3500K
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
Samsung Semiconductor, Inc.
- Series
Finger-SQ30B
- Package
Tray
- Product Status
Obsolete
- Type
LED Module
- Color
White, Warm
- CCT (K)
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
- Wavelength
- Configuration
Rectangle
- Luminous Flux @ Current/Temperature
1370lm (Typ)
- Current - Test
700mA
- Temperature - Test
35°C
- Voltage - Forward (Vf) (Typ)
15.3V
- Lumens/Watt @ Current - Test
128 lm/W
- Current - Max
900mA
- CRI (Color Rendering Index)
80
- Viewing Angle
115°
- Features
With Connector
- Size / Dimension
259.00mm L x 250.00mm W
- Height
5.80mm