Samsung Electro-Mechanics CL03A104MP3NNNC
- Manufacturer
- Samsung Electro-Mechanics
- Model Name
- CL03A104MP3NNNC
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP CER 0.1UF 10V X5R 0201
- packaging
- Quantity
In stock: 3594414
Cut Tape (CT) & Custom-Reel®
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Samsung Electro-Mechanics
- Series
CL
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
- Product Status
Active
- Capacitance
0.1 µF
- Tolerance
±20%
- Voltage - Rated
10V
- Temperature Coefficient
X5R
- Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
- Features
- Ratings
- Applications
General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
Surface Mount, MLCC
- Package / Case
0201 (0603 Metric)
- Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)