Recom Power RPMD20-4815DFW
- Manufacturer
- Recom Power
- Model Name
- RPMD20-4815DFW
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- DC/DC DIN RAIL SUPPLY +/-15V 20W
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
Product Attributes
- Mfr
Recom Power
- Series
POWERLINE Power Modules (20W)
- Package
Bulk
- Product Status
Active
- Input Type
DC
- Number of Outputs
2
- DC Voltage - Input (Min)
18V
- DC Voltage - Input (Max)
75V
- Voltage - Output 1
15V
- Voltage - Output 2
-15V
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Voltage - Output 5
- Voltage - Output 6
- Current - Output (Max)
667mA, 667mA
- Power (Watts)
20W
- Applications
ITE (Commercial)
- Efficiency
- Operating Temperature
- Size / Dimension
4.92" L x 2.27" W x 0.97" H (125.0mm x 57.6mm x 24.5mm)