Recom Power RACD12-350-LP
- Manufacturer
- Recom Power
- Model Name
- RACD12-350-LP
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- LED DRIVER CC AC/DC 2-37V 350MA
- Quantity
In stock: 30
Box
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 10
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Recom Power
- Series
LIGHTLINE RACD12-LP (12W)
- Package
Box
- Product Status
Active
- Digi-Key Programmable
Not Verified
- Type
Constant Current
- Topology
AC DC Converter
- Number of Outputs
1
- Voltage - Input (Min)
198VAC
- Voltage - Input (Max)
264VAC
- Voltage - Output
2 ~ 37V
- Current - Output (Max)
350mA
- Power (Watts)
12 W
- Voltage - Isolation
3 kV
- Dimming
- Features
OTP, OVP, SCP
- Ratings
IP20
- Operating Temperature
-20°C ~ 50°C
- Efficiency
86%
- Termination Style
Terminal Block
- Size / Dimension
5.04" L x 1.97" W x 0.51" H (128.0mm x 50.0mm x 13.0mm)