R-K Electronics, Inc. CSRA-115A-2-20-AR
- Manufacturer
- R-K Electronics, Inc.
- Model Name
- CSRA-115A-2-20-AR
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- AC CURRENT, 115A, ADJ, 4-20A, AU
- Quantity
In stock: 1
Box
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
R-K Electronics, Inc.
- Series
- Package
Box
- Product Status
Active
- Function
Overcurrent, Undercurrent
- Voltage - Supply
115VAC
- Trip Range
4 ~ 20A
- Delay Time
0.2 ~ 20s
- Mounting Type
Chassis Mount
- Termination Style
Screw Terminal
- Features
Automatic Reset
- Operating Temperature
0°C ~ 55°C