Quantic Eulex XQG02N4R0B
- Manufacturer
- Quantic Eulex
- Model Name
- XQG02N4R0B
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP CER
- Quantity
In stock: 50
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Quantic Eulex
- Series
XQ
- Package
Tape & Reel (TR)
- Product Status
Active
- Capacitance
4 pF
- Tolerance
±0.1pF
- Voltage - Rated
50V
- Temperature Coefficient
C0G, NP0
- Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
- Features
High Q
- Applications
RF, Microwave, High Frequency
- Mounting Type
Surface Mount, MLCC
- Package / Case
0201 (0603 Metric)
- Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)