Powerex Inc. PP300B120
- Manufacturer
- Powerex Inc.
- Model Name
- PP300B120
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- IGBT ASSY 3-PHASE 1200V 300A
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
Powerex Inc.
- Series
- Package
Bulk
- Product Status
Active
- Type
IGBT
- Configuration
H-Bridge Inverter
- Current
300 A
- Voltage
1.2 kV
- Voltage - Isolation
2500VDC