Powerex Inc. PM150RSD060
- Manufacturer
- Powerex Inc.
- Model Name
- PM150RSD060
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- MOD IPM 7PAC 600V 150A
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
Powerex Inc.
- Series
Intellimodâ„¢
- Package
Bulk
- Product Status
Discontinued at Digi-Key
- Type
IGBT
- Configuration
3 Phase
- Current
150 A
- Voltage
600 V
- Voltage - Isolation
2500VDC