Pervasive Displays E2266CS0C2
- Manufacturer
- Pervasive Displays
- Model Name
- E2266CS0C2
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- 2.66" EPD, A-MB, W.ITC
- Quantity
In stock: 224
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Pervasive Displays
- Series
- Package
Bulk
- Product Status
Active
- Display Type
TFT - Electronic Paper Display (EPD)
- Display Mode
Reflective
- Touchscreen
- Diagonal Screen Size
2.660" (67.56mm)
- Viewing Area
60.09mm W x 30.70mm H
- Backlight
- Dot Pixels
296 x 152
- Interface
SPI
- Controller Type
- Graphics Color
Black, White
- Background Color
- Dot Size
- Dot Pitch
0.20mm W x 0.20mm H