Pasternack PE15A1048
- Manufacturer
- Pasternack
- Model Name
- PE15A1048
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- IC RF AMP GPS 10MHZ-800MHZ MOD
- Quantity
In stock: 3
Bag
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Pasternack
- Series
- Package
Bag
- Product Status
Active
- Frequency
10MHz ~ 800MHz
- P1dB
17dBm
- Gain
42dB
- Noise Figure
2dB
- RF Type
General Purpose
- Voltage - Supply
10V ~ 15V
- Current - Supply
100mA
- Test Frequency
10MHz ~ 800MHz