Panasonic Electric Works RT3SP2-12V
- Manufacturer
- Panasonic Electric Works
- Model Name
- RT3SP2-12V
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- SSR RELAY SPST-NO 300MA 0-400V
- Quantity
In stock: 6
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Panasonic Electric Works
- Series
RT-3
- Package
Bulk
- Product Status
Active
- Mounting Type
DIN Rail
- Circuit
SPST-NO (1 Form A) x 4
- Output Type
AC, DC
- Voltage - Input
12VDC
- Voltage - Load
0 V ~ 400 V
- Load Current
300 mA