Panasonic Electric Works ARJ22A24X
- Manufacturer
- Panasonic Electric Works
- Model Name
- ARJ22A24X
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- RELAY RF DPDT 300MA 24V
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 500
Product Attributes
- Mfr
Panasonic Electric Works
- Series
ARJ
- Package
Tape & Reel (TR)
- Product Status
Active
- Coil Type
Latching, Dual Coil
- Coil Current
6.3 mA
- Coil Voltage
24VDC
- Contact Form
DPDT (2 Form C)
- Contact Rating (Current)
300 mA
- Switching Voltage
30VDC - Max
- Must Operate Voltage
18 VDC
- Must Release Voltage
- Operate Time
5 ms
- Release Time
5 ms
- Features
- Mounting Type
Surface Mount
- Termination Style
Gull Wing
- Operating Temperature
-30°C ~ 70°C
- Contact Material
Gold Plating
- Coil Power
150mW
- Coil Resistance
3.84 kOhms