P-DUKE Technology, Inc. WAD150-24S48W
- Manufacturer
- P-DUKE Technology, Inc.
- Model Name
- WAD150-24S48W
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- DC/DC CONVERTER 48V 154W
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Box
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
Product Attributes
- Mfr
P-DUKE Technology, Inc.
- Series
WAD150W (150W)
- Package
Box
- Product Status
Active
- Type
Enclosed
- Voltage - Input (Min)
9V
- Voltage - Input (Max)
36V
- Number of Outputs
1
- Voltage - Output 1
48V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Current - Output (Max)
3.2A
- Power (Watts)
154W
- Voltage - Isolation
2.25 kV
- Applications
ITE (Commercial), Railway
- Efficiency
86%
- Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (With Derating)
- Mounting Type
Chassis Mount
- Size / Dimension
3.86" L x 2.07" W x 0.67" H (98.0mm x 52.6mm x 17.0mm)