P-DUKE Technology, Inc. MSC15US18B
- Manufacturer
- P-DUKE Technology, Inc.
- Model Name
- MSC15US18B
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- AC/DC CONVERTER 18V 15W
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Box
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
Product Attributes
- Mfr
P-DUKE Technology, Inc.
- Series
MSC15 (15W)
- Package
Box
- Product Status
Active
- Type
Enclosed
- Number of Outputs
1
- Voltage - Input
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
- Voltage - Output 1
18V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Voltage - Output 5
- Voltage - Output 6
- Current - Output 1
834 mA
- Power (Watts)
15W
- Applications
ITE (Commercial), Medical
- Voltage - Isolation
4 kV
- Efficiency
87%
- Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
- Features
Adjustable Output, Universal Input
- Mounting Type
Chassis Mount
- Size / Dimension
2.82" L x 1.14" W x 0.82" H (71.6mm x 29.0mm x 20.8mm)