Orbel Corporation 500S500-024000
- Manufacturer
- Orbel Corporation
- Model Name
- 500S500-024000
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- GASKET FABRIC FOAM SQUARE 0.500"
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 100
Product Attributes
- Mfr
Orbel Corporation
- Series
ULTRAFLEX™ CONDUCTIVE FOAM
- Package
Bulk
- Product Status
Active
- Type
Fabric Over Foam
- Shape
Square
- Width
0.500" (12.70mm)
- Length
24.000" (609.60mm)
- Height
0.500" (12.70mm)
- Material
Copper Nylon
- Plating
Nickel
- Plating - Thickness
- Attachment Method
Adhesive
- Operating Temperature
-40°C ~ 70°C