NXP Semiconductors BLF8G27LS-100PJ
- Manufacturer
- NXP Semiconductors
- Model Name
- BLF8G27LS-100PJ
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- BLF8G27LS-100 - Power LDMOS tran
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
Product Attributes
- Mfr
NXP Semiconductors
- Series
- Package
Bulk
- Product Status
Obsolete
- Technology
LDMOS (Dual), Common Source
- Configuration
2 N-Channel
- Frequency
2.5GHz ~ 2.7GHz
- Gain
18dB
- Voltage - Test
28 V
- Current Rating (Amps)
- Noise Figure
- Current - Test
860 mA
- Power - Output
25W
- Voltage - Rated
65 V