Murata Electronics XRCGB27M120F3A00R0 Tape & Reel (TR)
- Manufacturer
- Murata Electronics
- Model Name
- XRCGB27M120F3A00R0
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CRYSTAL 27.1200MHZ 6PF SMD
- packaging
- Quantity
In stock: 6
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 3000
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Murata Electronics
- Series
XRCGB
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
- Product Status
Active
- Type
MHz Crystal
- Frequency
27.12 MHz
- Frequency Stability
±35ppm
- Frequency Tolerance
±30ppm
- Load Capacitance
6pF
- ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
- Operating Mode
Fundamental
- Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
- Ratings
AEC-Q200
- Mounting Type
Surface Mount
- Package / Case
4-SMD, No Lead
- Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)