Murata Electronics TZW4Z1R5A001R00
- Manufacturer
- Murata Electronics
- Model Name
- TZW4Z1R5A001R00
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP TRIMMER 0.4-1.5PF 250V SMD
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
Murata Electronics
- Series
TZW4
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
- Product Status
Obsolete
- Capacitance Range
0.4 ~ 1.5pF
- Adjustment Type
Top
- Voltage - Rated
250 V
- Dielectric Material
Ceramic
- Q @ Freq
200 @ 500MHz
- Size / Dimension
0.205" L x 0.165" W (5.20mm x 4.20mm)
- Height - Seated (Max)
0.102" (2.60mm)
- Operating Temperature
-55°C ~ 125°C