Murata Electronics TZB4R500EB10R01
- Model Name
- TZB4R500EB10R01
- Description
- CAP TRIMMER 7-50PF 50V SMD
- Package
Tape & Reel (TR)
- Capacitance Range
7 ~ 50pF
- Adjustment Type
Bottom Adjustment
- Voltage - Rated
50 V
- Q @ Freq
300 @ 1MHz
- Size / Dimension
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
- Height - Seated (Max)
0.126" (3.20mm)
- Operating Temperature
-25°C ~ 85°C