Murata Electronics TZB4R200EA10R01
- Manufacturer
- Murata Electronics
- Model Name
- TZB4R200EA10R01
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP TRIMMER 4.5-20PF 100V SMD
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
Murata Electronics
- Series
TZB4
- Package
Tape & Reel (TR)
- Product Status
Obsolete
- Capacitance Range
4.5 ~ 20pF
- Adjustment Type
Bottom Adjustment
- Voltage - Rated
100 V
- Dielectric Material
Ceramic
- Q @ Freq
500 @ 1MHz
- Size / Dimension
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
- Height - Seated (Max)
0.126" (3.20mm)
- Operating Temperature
-25°C ~ 85°C