Murata Electronics TZB4P400AB10B00
- Model Name
- TZB4P400AB10B00
- Description
- CAP TRIMMER 8.5-40PF 100V SMD
- Package
Bulk
- Capacitance Range
8.5 ~ 40pF
- Adjustment Type
Top
- Voltage - Rated
100 V
- Q @ Freq
300 @ 1MHz
- Size / Dimension
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
- Height - Seated (Max)
0.126" (3.20mm)
- Operating Temperature
-25°C ~ 85°C