Murata Electronics RDE5C1H120J0S1H03A Tape & Box (TB)
- Manufacturer
- Murata Electronics
- Model Name
- RDE5C1H120J0S1H03A
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 RADIAL
- packaging
- Quantity
In stock: 491
Tape & Box (TB)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 2000
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Murata Electronics
- Series
RDE
- Package
Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
- Product Status
Active
- Capacitance
12 pF
- Tolerance
±5%
- Voltage - Rated
50V
- Temperature Coefficient
C0G, NP0
- Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- Applications
General Purpose
- Mounting Type
Through Hole
- Package / Case
Radial
- Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
- Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
- Thickness (Max)
- Lead Spacing
0.098" (2.50mm)