Murata Electronics LXRW19V600-055
- Manufacturer
- Murata Electronics
- Model Name
- LXRW19V600-055
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP TRIMMER 30-60PF 50V SMD
- packaging
- Quantity
In stock: 1771
Cut Tape (CT) & Custom-Reel®
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Murata Electronics
- Series
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
- Product Status
Active
- Capacitance Range
30 ~ 60pF
- Adjustment Type
- Voltage - Rated
50 V
- Dielectric Material
- Q @ Freq
- Size / Dimension
0.051" L x 0.035" W (1.30mm x 0.90mm)
- Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
- Operating Temperature
-30°C ~ 85°C