Murata Electronics BLM18HE102SN1D Tape & Reel (TR)
- Model Name
- BLM18HE102SN1D
- Description
- FERRITE BEAD 1K OHM 0603 1LN
- packaging
- Quantity
In stock: 129398
Tape & Reel (TR)
- Standard packaging:
- 4000
- Series
EMIFIL®, BLM18
- Filter Type
Signal Line
- Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
- Current Rating (Max)
600mA
- DC Resistance (DCR) (Max)
350mOhm
- Ratings
- Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
- Package / Case
0603 (1608 Metric)
- Height (Max)
0.037" (0.95mm)
- Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)