Murata Electronics BLM18AG471BH1D
- Model Name
- BLM18AG471BH1D
- Description
- FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LN
- packaging
- Quantity
In stock: 4000
Cut Tape (CT) & Custom-Reel®
- Series
EMIFIL®, BLM18
- Filter Type
Power Line
- Impedance @ Frequency
470 Ohms @ 100 MHz
- Current Rating (Max)
550mA
- DC Resistance (DCR) (Max)
350mOhm
- Ratings
AEC-Q200
- Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
- Package / Case
0603 (1608 Metric)
- Height (Max)
0.037" (0.95mm)
- Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)