Murata Electronics BLM15HD182SH1D Tape & Reel (TR)
- Manufacturer
- Murata Electronics
- Model Name
- BLM15HD182SH1D
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- FERRITE BEAD 1.8K OHM 0402 1LN
- packaging
- Quantity
In stock: 35993
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Murata Electronics
- Series
EMIFIL®, BLM15
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
- Product Status
Active
- Filter Type
Signal Line
- Number of Lines
1
- Impedance @ Frequency
1.8 kOhms @ 100 MHz
- Current Rating (Max)
200mA
- DC Resistance (DCR) (Max)
2.2Ohm
- Ratings
AEC-Q200
- Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
- Package / Case
0402 (1005 Metric)
- Mounting Type
Surface Mount
- Height (Max)
0.022" (0.55mm)
- Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)