Mueller Electric Co BU-P3782-24-0
- Manufacturer
- Mueller Electric Co
- Model Name
- BU-P3782-24-0
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- TEST LEAD BANANA TO GRABBER 24"
- Quantity
In stock: 18
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Mueller Electric Co
- Series
BU
- Package
Bulk
- Product Status
Active
- Stacking Method
Multi-Stacking, Front and Vertical
- Configuration
Banana to Grabber, Hook
- 1st Connector
Banana Plug, Single, Stackable
- 2nd Connector
Mini Hook
- Cable Length
24.0" (609.60mm)
- Type
Patch Cord
- Contents
1 Lead, Black
- Material - Insulation
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- Wire Gauge
20 AWG
- Voltage - Rated
300V
- Ratings
- Current Rating (Amps)
5A