Mornsun America, LLC LMF600-20B15
- Manufacturer
- Mornsun America, LLC
- Model Name
- LMF600-20B15
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- AC/DC CONVERTER 15V 600W
- Quantity
In stock: 1
Box
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Mornsun America, LLC
- Series
LMF600-20Bxx (600W)
- Package
Box
- Product Status
Active
- Type
Enclosed
- Number of Outputs
1
- Voltage - Input
80 ~ 277 VAC, 110 ~ 390 VDC
- Voltage - Output 1
15V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Voltage - Output 5
- Voltage - Output 6
- Current - Output 1
40 A
- Power (Watts)
600W
- Applications
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
- Voltage - Isolation
4 kV
- Efficiency
92%
- Operating Temperature
-40°C ~ 70°C (With Derating)
- Features
Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output
- Mounting Type
Chassis Mount
- Size / Dimension
4.00" L x 8.00" W x 1.60" H (101.6mm x 203.1mm x 40.6mm)