Mornsun America, LLC LM350-22B24R2
Image shown is a representation only.
  • Mornsun America, LLC LM350-22B24R2-thumb
Manufacturer
Mornsun America, LLC
Model Name
LM350-22B24R2
Datasheet
Datasheet
Description
AC/DC CONVERTER 24V 350W
Quantity
In stock: 3
Box
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
  • Mfr
    Mornsun America, LLC
  • Series
    LM-R2
  • Package
    Box
  • Product Status
    Active
  • Type
    Enclosed
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input
    176 ~ 264 VAC, 240 ~ 370 VDC
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Output 2
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Voltage - Output 5
  • Voltage - Output 6
  • Current - Output 1
    14.6 A
  • Power (Watts)
    350W
  • Applications
    Household Appliances, ITE (Commercial)
  • Voltage - Isolation
    4 kV
  • Efficiency
    88%
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Features
    Adjustable Output, DC Input Capable
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Size / Dimension
    7.05" L x 4.17" W x 1.18" H (179.0mm x 106.0mm x 30.0mm)