Mornsun America, LLC LD03-16B24
- Manufacturer
- Mornsun America, LLC
- Model Name
- LD03-16B24
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- AC/DC CONVERTER 24V 3W
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
Product Attributes
- Mfr
Mornsun America, LLC
- Series
LD03-16B0xx (3W)
- Package
Bulk
- Product Status
Active
- Type
Enclosed
- Number of Outputs
1
- Voltage - Input
90 ~ 528 VAC, 100 ~ 745 VDC
- Voltage - Output 1
24V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Current - Output (Max)
125mA
- Power (Watts)
3 W
- Applications
ITE (Commercial)
- Features
- Operating Temperature
-40°C ~ 70°C (With Derating)
- Efficiency
76%
- Mounting Type
Through Hole
- Package / Case
4-DIP Module
- Size / Dimension
2.00" L x 1.00" W x 0.60" H (50.8mm x 25.4mm x 15.2mm)
- Approval Agency
CB, CE, cURus
- Line Regulation
±1.5%
- Load Regulation
±2.5%