Microsemi Corporation APTM10DDAM19T3G
- Manufacturer
- Microsemi Corporation
- Model Name
- APTM10DDAM19T3G
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- MOSFET 2N-CH 100V 70A SP3
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
Microsemi Corporation
- Series
- Package
Bulk
- Product Status
Obsolete
- Technology
MOSFET (Metal Oxide)
- Configuration
2 N-Channel (Dual)
- FET Feature
- Drain to Source Voltage (Vdss)
100V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
70A
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
21mOhm @ 35A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 1mA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
200nC @ 10V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
5100pF @ 25V
- Power - Max
208W
- Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)