Microchip Technology VXM5-1058-26M5625000
- Manufacturer
- Microchip Technology
- Model Name
- VXM5-1058-26M5625000
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CUSTOM SURFACE MOUNT XTAL
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
Microchip Technology
- Series
VXM5
- Package
Tape & Reel (TR)
- Product Status
Active
- Type
MHz Crystal
- Frequency
26.5625 MHz
- Frequency Stability
- Frequency Tolerance
±20ppm
- Load Capacitance
- ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
- Operating Mode
Fundamental
- Operating Temperature
- Ratings
- Mounting Type
Surface Mount
- Package / Case
4-SMD, No Lead
- Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
- Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)