Micro Commercial Co DZ23C3V6-TP Tape & Reel (TR)
- Manufacturer
- Micro Commercial Co
- Model Name
- DZ23C3V6-TP
- Description
- DIODE ZENER ARRAY 3.6V SOT23
- packaging
- Quantity
In stock: 3000
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 3000
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Micro Commercial Co
- Series
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
3.6 V
- Tolerance
±5%
- Power - Max
300 mW
- Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms
- Current - Reverse Leakage @ Vr
15 µA @ 1 V