Meritek MA0402XR331K250
Image shown is a representation only.
  • Meritek MA0402XR331K250-thumb
Meritek MA0402XR331K250
Manufacturer
Meritek
Model Name
MA0402XR331K250
Datasheet
Datasheet
Description
CAP CER 330PF 25V X7R 0402
Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Tape & Reel (TR)
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
1
Product Attributes
  • Mfr
    Meritek
  • Series
    MA
  • Package
    Tape & Reel (TR)
  • Product Status
    Active
  • Capacitance
    330 pF
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    25V
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Features
  • Ratings
  • Applications
    General Purpose
  • Failure Rate
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Size / Dimension
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)