Meritek MA0201XF151K250
Image shown is a representation only.
  • Meritek MA0201XF151K250-thumb
Meritek MA0201XF151K250
Manufacturer
Meritek
Model Name
MA0201XF151K250
Datasheet
Datasheet
Description
CAP CER 150PF 25V X5R 0201
Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Tape & Reel (TR)
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
1
Product Attributes
  • Mfr
    Meritek
  • Series
    MA
  • Package
    Tape & Reel (TR)
  • Product Status
    Active
  • Capacitance
    150 pF
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    25V
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 85°C
  • Features
  • Ratings
  • Applications
    General Purpose
  • Failure Rate
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Size / Dimension
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)