MEAN WELL USA Inc. TS-700-212B
- Manufacturer
- MEAN WELL USA Inc.
- Model Name
- TS-700-212B
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- INVERTER 12VDC 700W 1 OUTLET
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
MEAN WELL USA Inc.
- Series
TS-700
- Package
Box
- Product Status
Obsolete
- Type
Inverter
- Voltage - Output
230VAC
- Voltage - Input
12VDC
- AC Outlets
1
- Connector - AC Output
- Connector - Voltage Input
Terminals
- Power - Output Continuous
700 W
- Power - Output Surge
1.4 kW
- Remote Capability
No
- Region Utilized
Europe
- Size
11.61" L x 7.24" W x 2.76" H (295.0mm x 184.0mm x 70.0mm)