Matrix Orbital EVE3-35G-BLM-TPC-F32
- Manufacturer
- Matrix Orbital
- Model Name
- EVE3-35G-BLM-TPC-F32
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- 3.5" 320X240 PIXEL CAPACITIVE TO
- Quantity
In stock: 11
Box
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Matrix Orbital
- Series
EVE3
- Package
Box
- Product Status
Active
- Display Type
TFT - Color
- Display Mode
Transmissive
- Touchscreen
Capacitive
- Diagonal Screen Size
3.5" (88.90mm)
- Viewing Area
70.08mm W x 52.56mm H
- Backlight
LED - White
- Dot Pixels
320 x 240 (QVGA)
- Interface
SPI
- Graphics Color
Red, Green, Blue (RGB)
- Background Color
- Dot Size
- Dot Pitch
0.22mm W x 0.15mm H