Mag Layers MMD-10DZ-R19M-V1-RU
- Manufacturer
- Mag Layers
- Model Name
- MMD-10DZ-R19M-V1-RU
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- FIXED IND 190NH 40A 0.95MOHM SMD
- Quantity
In stock: 525
Tape & Box (TB)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Mag Layers
- Series
MMD-10DZ-V1
- Package
Tape & Box (TB)
- Product Status
Active
- Type
Molded
- Material - Core
Metal
- Inductance
190 nH
- Tolerance
±20%
- Current Rating (Amps)
40 A
- Current - Saturation (Isat)
90A
- Shielding
Shielded
- DC Resistance (DCR)
0.95mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
100 kHz
- Features
- Mounting Type
Surface Mount
- Package / Case
Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm)
- Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)