MACOM Technology Solutions MASW-011041-TR0500
- Manufacturer
- MACOM Technology Solutions
- Model Name
- MASW-011041-TR0500
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- IC RF SWITCH SP3T 1GHZ 20HQFN
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 500
Product Attributes
- Mfr
MACOM Technology Solutions
- Series
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
- Product Status
Active
- RF Type
- Topology
- Circuit
SP3T
- Frequency Range
50MHz ~ 1GHz
- Isolation
40dB
- Insertion Loss
0.5dB
- Test Frequency
1GHz
- P1dB
- IIP3
- Features
- Impedance
50Ohm
- Voltage - Supply
100V
- Operating Temperature
-55°C ~ 85°C