Littelfuse Inc. TRDU120A1
- Manufacturer
- Littelfuse Inc.
- Model Name
- TRDU120A1
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- RELAY TIME DELAY 1705HR 10A 120V
- Quantity
In stock: 6
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 10
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Littelfuse Inc.
- Series
TRDU
- Package
Bulk
- Product Status
Active
- Mounting Type
Socketable
- Relay Type
Mechanical Relay
- Function
Programmable (Multi-Function)
- Circuit
DPDT (2 Form C)
- Delay Time
0.1 Sec ~ 1705 Hrs
- Contact Rating @ Voltage
10A @ 120/240VAC
- Voltage - Supply
120VAC
- Termination Style
Plug In, 8 Pin (Octal)