Linx Technologies Inc. ANT-450-PW-QW-UFL
- Manufacturer
- Linx Technologies Inc.
- Model Name
- ANT-450-PW-QW-UFL
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- RF ANT 5G 450MHZ WHIP STR UFL
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Bag
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
Product Attributes
- Mfr
Linx Technologies Inc.
- Series
PW
- Package
Bag
- Product Status
Active
- RF Family/Standard
Cellular
- Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
- Frequency (Center/Band)
458MHz
- Frequency Range
450MHz ~ 470MHz
- Antenna Type
Whip, Straight
- Number of Bands
1
- VSWR
1.3
- Return Loss
17.7dB
- Gain
3.4dBi
- Power - Max
10 W
- Features
Cable - 216mm
- Termination
U.FL (UMCC), IPEX MHF1
- Ingress Protection
- Mounting Type
Solder
- Height (Max)
6.570" (167.00mm)