LED Lighting Inc T300-27K-12V-R16
- Manufacturer
- LED Lighting Inc
- Model Name
- T300-27K-12V-R16
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- LED MOD WM WHT LNR STRP 2700K
- Quantity
In stock: 48
Box
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
LED Lighting Inc
- Series
- Package
Box
- Product Status
Active
- Type
LED Module
- Color
White, Warm
- CCT (K)
2700K
- Wavelength
- Configuration
Linear Light Strip, Flexible
- Luminous Flux @ Current/Temperature
- Current - Test
- Temperature - Test
- Voltage - Forward (Vf) (Typ)
12V
- Lumens/Watt @ Current - Test
- Current - Max
- CRI (Color Rendering Index)
90
- Viewing Angle
120°
- Features
Dimming
- Size / Dimension
4876.80mm L x 10.00mm W
- Height
2.00mm