Leader Tech Inc. SG040200R-48
- Manufacturer
- Leader Tech Inc.
- Model Name
- SG040200R-48
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- .040"H X .200"W X 48"L--RECTANGU
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 20
Product Attributes
- Mfr
Leader Tech Inc.
- Series
- Package
Bulk
- Product Status
Active
- Type
Fabric Over Foam
- Shape
Rectangle
- Width
0.200" (5.08mm)
- Length
4.00' (1.22m)
- Height
0.040" (1.02mm)
- Material
Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU)
- Plating
- Plating - Thickness
- Attachment Method
- Operating Temperature
-40°C ~ 70°C