KYOCERA AVX W3A43C333MAZ2A
- Manufacturer
- KYOCERA AVX
- Model Name
- W3A43C333MAZ2A
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP ARRAY 0.033UF 25V X7R 0612
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
KYOCERA AVX
- Series
IPC
- Package
Tape & Reel (TR)
- Product Status
Active
- Capacitance
0.033µF
- Tolerance
±20%
- Voltage - Rated
25 V
- Dielectric Material
Ceramic
- Number of Capacitors
4
- Circuit Type
Isolated
- Temperature Coefficient
X7R
- Ratings
- Mounting Type
Surface Mount
- Package / Case
1206 (3216 Metric)
- Supplier Device Package
0612 (1632 Metric)
- Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
0.053" (1.35mm)