KYOCERA AVX TCME477M006R0010 Tape & Reel (TR)
- Manufacturer
- KYOCERA AVX
- Model Name
- TCME477M006R0010
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP TANT POLY 470UF 6.3V 2917
- packaging
- Quantity
In stock: 729
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 400
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
KYOCERA AVX
- Series
TCM
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
- Product Status
Active
- Capacitance
470 µF
- Tolerance
±20%
- Voltage - Rated
6.3 V
- Type
Molded
- ESR (Equivalent Series Resistance)
10mOhm @ 100kHz
- Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
- Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
- Mounting Type
Surface Mount
- Package / Case
2917 (7343 Metric)
- Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)