KYOCERA AVX TCJE686M020R0045
- Manufacturer
- KYOCERA AVX
- Model Name
- TCJE686M020R0045
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP TANT POLY 68UF 20V 2917
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 400
Product Attributes
- Mfr
KYOCERA AVX
- Series
TCJ
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
- Product Status
Active
- Capacitance
68 µF
- Tolerance
±20%
- Voltage - Rated
20 V
- Type
Molded
- ESR (Equivalent Series Resistance)
45mOhm @ 100kHz
- Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
- Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
- Mounting Type
Surface Mount
- Package / Case
2917 (7343 Metric)
- Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)