KYOCERA AVX TCJD157M010R0040
Image shown is a representation only.
  • KYOCERA AVX TCJD157M010R0040-thumb
KYOCERA AVX TCJD157M010R0040
Model Name
TCJD157M010R0040
Description
CAP TANT POLY 150UF 10V 2917
packaging
Quantity
In stock: 2325
Cut Tape (CT) & Custom-Reel®
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
  • Product Status
    Active
  • Capacitance
    150 µF
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    10 V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40mOhm @ 100kHz
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Size / Dimension
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.122" (3.10mm)