KYOCERA AVX TCJB157M002R0070E
Image shown is a representation only.
  • KYOCERA AVX TCJB157M002R0070E-thumb
KYOCERA AVX TCJB157M002R0070E
Manufacturer
KYOCERA AVX
Model Name
TCJB157M002R0070E
Datasheet
Datasheet
Description
CAP TANT POLY 150UF 2.5V 1411
Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Tape & Reel (TR)
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
2000
Product Attributes
  • Mfr
    KYOCERA AVX
  • Series
    TCJ
  • Package
    Tape & Reel (TR)
  • Product Status
    Active
  • Capacitance
    150 µF
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    2.5 V
  • Type
    Molded
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70mOhm @ 100kHz
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric), 1210
  • Size / Dimension
    0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.083" (2.10mm)