KYOCERA AVX TCJB156M025R0150
Image shown is a representation only.
  • KYOCERA AVX TCJB156M025R0150-thumb
KYOCERA AVX TCJB156M025R0150
Manufacturer
KYOCERA AVX
Model Name
TCJB156M025R0150
Datasheet
Datasheet
Description
CAP TANT POLY 15UF 25V 1411
packaging
Quantity
In stock: 951
Cut Tape (CT) & Custom-Reel®
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
  • Mfr
    KYOCERA AVX
  • Series
    TCJ
  • Package
    Tape & Reel (TR)
    Cut Tape (CT)
    Digi-Reel®
  • Product Status
    Active
  • Capacitance
    15 µF
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    25 V
  • Type
    Molded
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150mOhm @ 100kHz
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric), 1210
  • Size / Dimension
    0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.083" (2.10mm)